12 stycznia - wtorek - o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami - sala nr 11- spotkanie z dyrektorem,
następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.
SERDECZNIE ZAPRASZAM - RENATA PISKORSKA
12 stycznia - wtorek - o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami - sala nr 11- spotkanie z dyrektorem,
następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.
SERDECZNIE ZAPRASZAM - RENATA PISKORSKA
CHOINKA SZKOLNA - 9.01.2016 (SOBOTA) - GODZ. 14.00
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI - RÓWNIEŻ POZASZKOLNE,
RODZICÓW, MIESZKAŃCÓW NOWOGRODU I OKOLIC
Czeka na Was wiele atrakcji:
- przybędzie Mikołaj z prezentami;
- uczniowie klas młodszych zaprezentują swoje talenty
- konkursy z nagrodami;
- sklepik z napojami i słodyczami;
- loteria fantowa przygotowana przez Samorząd Szkolny;
- kawa, herbata i ciasto przygotowane przez Radę Rodziców.
Wpłaty na paczki - w sekretariacie - do 22 GRUDNIA.
Koszt paczki - dziecko szkolne 15 zł, pozaszkolne - 25 zł.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY :)
22 grudnia miała miejsce szkolna wigilia, która już na stałe wpisała się do kalendarza szkolnych imprez. Wigilia jest w naszej szkole dniem szczególnym, dniem, na który czekamy przez cały rok. Na uroczystość przybyli wszyscy uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele oraz zaproszeni goście: Ks. Krzysztof Wiśniewski, przedstawiciele Urzędu Gminy Golub-Dobrzyń - Panie Mariola Figas oraz Dorota Sumińska, Prezes Towarzystwa Wsi Nowogród i Okolic Pani Aleksandra Dulczewska, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Macikowa i Okolic - Pani Urszula Skrzeszewska, emerytowani Dyrektorzy Szkoły - Panie: Jadwiga Klugiewicz oraz Urszula Jagielska, Naczelnik OSP Nowogród - Pan Mariusz Wrzesiński, przedstawicielka Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowogrodzie - Pani Andżelika Szczot, trener klubu kolarskiego LUKS Grodno - Pan Wiesław Młodziankiewicz. Przewodznicząca Rady Rodziców - Pani Katarzyna Gutkowska.
Wigilię rozpoczęliśmy programem jasełkowym przygotowanym przez naszych uczniów pod kierunkiem Pani Marii Wrzesińskiej, Adriany Kwiatkowskiej oraz Tomasza Niemiry, za oprawę muzyczną odpowiadał Pan Sylwester Poczwardowski. Uczniowie klasy IV oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przekazały nam w przedstawieniu wiele wzorów do naśladowania - chcemy być w naszym życiu pełni tolerancji, prawdy i dobroci.
Najmilszą chwilą uroczystości było łamanie się opłatkiem. Płynęły składane z głębi serc życzenia, uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Na stole nie zabrakło również tradycyjnych wigilijnych potraw - barczu i pasztecików z kapustą i grzybami, pojawiły się owoce i słodkosci - upominki od naszych wspaniałych gości - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY:)
Wigilię zakończylismy mini koncertem kolęd w wykonaniu poszczególnych klas. Po wszystkim radośnie udaliśmy się na wyczekiwany od dawna wypoczynek, by nabrać sił na wyzwania 2016 roku.
Mikołajki w naszej szkole były jak każde święto świetną zabawą. Uczniowie i nauczyciele wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. W tym roku dzieci wykonywały przydzielone im zadania związane z tematyką mikołajkową - pomysł na zadania zrodził się naszej Pani bibliotekarce - Marii Wrzesińskiej. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały prace plastyczne z wizerunkiem Świętego Mikołaja, klasa 1 wystawiła przedstawienie o Mikołaju, uczniowie klasy 2 przygotowały mikołajkowe ciasteczka a klasa 3 zaprezentowała taniec świąteczny. Klasa 4 przedstawiła krótką historię życia Św. Mikołaja, klasa 5 napisała list do Mikołaj, a klasa 6 pracowała nad pocztówkami mikołajkowymi. Uczniowie zaprezentowali się przed całą szkołą po czym udali się wraz z wychowawcami do klas na mikołajkowe świętowanie . W tym dniu odwiedziły nas Panie z KGW Nowogród i przyniosły nam słodycze - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY:)
Dnia 27 listopada na dwóch ostatnich godzinach lekcyjnych odbyły się Andrzejki Szkolne. Imprezę poprowadziła Pani Hanna Szyjkowska wraz z Samorządem szkolnym. We wspaniały świat wróżb i atmosferę tajemniczości wprowadziły nas wspólne zabawy, jak również ciekawe dekoracje wykonane przez Panią Dorotę Jagielską oraz Panią Monikę Zielińską. Nie zabrakło również ciekawych kreacji – w rolę dobrych czarownic i wróżek wcieliły się członkinie Samorządu wraz z wychowawcami klas. Rozpoczęliśmy wróżb. Każdy mógł dowiedzieć się, jaka przyszłość go czeka, kto będzie jego życiowym wybrankiem, kogo czeka bogactwo czy kariera naukowa oraz co mówią o nas horoskopy i gwiazdy. Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku, które cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci.
W kolejnej części przeszliśmy do wspólnych zabaw, którym towarzyszyła przyjemna i luźna atmosfera.
Uczeń naszej szkoły Kacper Szymoniku z klasy VI posiada talent plastyczny, który doskonali pod kierunkiem Pana Sławomira Jasienieckiego. Obecnie w Dworze Artusa w Toruniu odbywa się wystawa prac Pana Sławomira pod tytułem "Śnić na jawie", pośród prac Pana Sławka można zobaczyć także prace Kacpra, któremu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w rozwijaniu zainteresowań. Wystawa potrwa do 28 listopada - serdecznie zapraszamy w imieniu autorów prac.
Zapraszamy do galerii https://nowoszkol.edupage.org/album/?eqa=cGhvdG89YWxidW0mYWxicz1hbGJ1bQ%3D%3D
Dodatkowe informacje o wystawie:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.932554530164895.1073741842.873195226100826&type=3
06.11.2015 - uczniowie SP. im. Tadeusza Kościuszki przedstawili montaż słowno-muzyczny pt.: „Polsko nie jesteś Ty już niewolnicą”. Wspólnie przypomnieliśmy sobie długą i trudną drogę, którą musiała przejść nasza Ojczyzna, by w końcu być wolną i niepodległą. W czasie uroczystości rozbrzmiały patriotyczne pieśni, był też czas na chwile zadumy i refleksji.
11 LISTOPADA uczniowie pod opieką nauczycieli - Iwony Iglewskiej, Marii Wrzesińskiej, Hanny Szyjkowskiej, Pawła Żółtowskiego oraz Sylwestra Poczwardowskiego przeprowadzili po mszy świętej w parafialnym Kościele w Nowogrodzie patriotyczny apel. Przed mszą dzieci z nauczycielami rozdawały wykonane przez Panie - Monikę Zielińską, Marię Wrzesińską oraz Małgorzatę Kordowską kotyliony. Uczestnicy mszy mogli skorzystać ze śpiewników z pieśniami patriotycznymi. Tło przedstawienia stanowił wspaniały rysunek dworu szlacheckiego przygotowany przez ucznia Kacpra Szymoniuka.
30 października odbyło się ślubowanie uczniów pierwszej klasy. Dzieci pod kierunkiem wychowawcy Pani Hanny Szyjkowskiej przygotowały przedstawienie, w którym udowodniły, że są gotowe być uczniami, w programie artystyczym pokazały jak pięknie recytują, śpiewają i tańczą. Następnie uroczyście ślubowali na sztandar szkoły sumiennie wypełniać swoje uczniowskie obowiązki, przynosić dumę rodzicom i nauczycielom, godnie reprezentować szkołę. Po tym wydarzeniu dyrektor szkoły dokonała pasowania uczniów. Tego dnia na dzieci czekały niespodzianki w postać upominków, które wręczyli koledzy i koleżanki z klasy II, Rada Rodziców, wychowawca oraz dyrektor. Po uroczystości dzieci z rodzicami i wychowawcą udali się do swojej klasy aby dalej świętować to ważne wydzrzenie. Zapraszamy do galerii zdjęć. https://nowoszkol.edupage.org/album/?#gallery/42
2 listopada 2015 roku o godzinie 12.10 odbyła się próbna ewakuacja. Jej celem było sprawdzenie stopnia przygotowania uczniów i pracowników szkoły do działań w sytuacji zagrożenia, np. w razie pożaru. Polegała ona na natychmiastowym opuszczeniu budynku z miejsca, w którym nastąpiło nieprzewidziane, bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Podczas akcji dyrektor szkoły podjęła decyzję o opuszczeniu budynku, nakazała ogłoszenie alarmu i powiadomienie specjalistycznych służb ratowniczych. Na komendę nauczycieli uczniowie bez paniki, szybkim krokiem w sposób uporządkowany, udali się do najbliższego wyjścia ewakuacyjnego, po czym ustawili się się na boisku szkoły w miejscu zbiórki.
Dyrektor szkoły przyjęła raport od nauczycieli o ilości osób ewakuowanych, następnie złożyła meldunek dowódcy przybyłej Państwowej Straży Pożarnej. Następnie podsumowano przebieg ewakuacji, uczniowie i nauczyciele powrócili do zajęć lekcyjnych.
Akcja przebiegała sprawnie, wszyscy postępowali zgodnie z wyznaczonym zakresem działań. Obserwatorem akcji był Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej kpt. Witold Juszczak z Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu - Dobrzyniu.
ARTYKUŁ AUTORSTWA PANI JUSTYNY WOJCIECHOWSKIEJ NARLOCH - "NOWOŚCI" - WYDANIE Z DNIA 30.X.2015r.
"Tylko Renata Piskorska, dyrektorka podstawówki w Nowogrodzie w gminie Golub-Dobrzyń wiedziała o naszej wizycie. Dla zwyciężczyni konkursu Moniki Zielińskiej i jej uczniów była to wielka niespodzianka.
W Nowogrodzie, malowniczo położonej wsi w gminie Golub-Dobrzyń od lat działa mała podstawówka. W szkole jest tylko 83 uczniów, a atmosferę bez nadużyć można określić mianem rodzinnej.
To właśnie tam pracuje Monika Zielińska, nauczycielka klas 1-3 i plastyki. Nasi Czytelnicy swoimi SMS-ami wybrali ją na Belfra Roku 2015.
- Nie wierzę, to niemożliwe - tak na widok przedstawicieli „Nowości” i wielkiego tortu zareagowała wczoraj zwyciężczyni plebiscytu. I choć nasza wizyta była wcześniej uzgodniona z dyrekcją szkoły, to cała sprawa do ostatniej chwili pozostała tajemnicą.
- Duma mnie rozpierała, ale chciałam, żeby wszyscy mieli niespodziankę - mówi Renata Piskorska.
- Naszej pani nie da się opisać. Jest najlepsza - mówi Jagoda Łukaszewska, uczennica Moniki Zielińskiej.
- To kochana osoba, zawsze umie pomóc, pocieszyć - dodaje Karolina Żuchowska.
Laureatka dostała od nas kwiaty i nowoczesny tablet. Tortem podzieliła się z wszystkimi uczniami.
Rozmowę z Belfrem Roku 2015 Moniką Zielińską, nauczycielką z prawdziwą pasją zamieścimy w jednym z najbliższych wydań „Nowości”.
- Dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy. To wielki dla mnie zaszczyt - powiedziała laureatka."
Autor zdjęcia - Jacek Smarz
"NIE DOPALAJ. SZANUJ ZDROWIE" - film z Gminnego konkursu wiedzy o uzależnieniach "Stop Nałogom".
Drużyna naszej szkoły reprezentowana przez uczniów klasy VI zajęła II miejsce. GRATULACJE.
W konkursie brały udział cztery drużyny. Wszyscy reprezentowali wysoki poziom wiedzy i wykazali się kreatywnością podczas prezentacji swoich scenariuszy. Każda reprezentacja otrzymała nagrody. Nasi zwycięzcy wygrali piłki dla szkoły i podarunki dla każdego uczestnika.
Dnia 13.10.2015r. o godzinie 12.00 w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z Dniem Papieskim. Poza pracownikami szkoły, wychowankami i wychowawcami, zaszczycili nas swoją obecnością również zacni gości: Pan Wójt Marek Ryłowicz, Pan Bogdan Jagielski – sołtys Nowogrodu, Ksiądz Proboszcz Krzysztof Wiśniewski oraz emerytowane grono pedagogiczne. Uroczystość rozpoczęła „Gala Oskarów” zorganizowana przez mgr Monikę Zielińską oraz jej wychowanków. W miłej atmosferze oraz przy akompaniamencie muzyki uczniowie klasy III rozdali statuetki pedagogom. Nie zabrakło również Oskarów dla pozostałych, równie ważnych pracowników szkoły, którzy dzielnie wypełniają swoje zadania, dbając o czystość, promowanie czytelnictwa, ciepło i pełne brzuszki naszych wychowanków. Po zakończeniu części pierwszej Samorząd wraz z opiekunem – mgr Hanną Szyjkowską – rozdał kwiaty wszystkim obecnym nauczycielom.
Druga część uroczystości dotyczyła obchodów XV Dnia Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Z tej okazji klasa II pod kierownictwem Pani Marii Wrzesińskiej oraz we współpracy z wychowawcą przygotowała krótkie przedstawienie, aby upamiętnić ten dzień.
Część trzecia to przemówienie Pani Dyrektor – mgr Renaty Piskorskiej, obecnych na uroczystości gości oraz wręczenie nagród nauczycielom za ich trud i wysiłki włożone w wykonywaną pracę. Akademię uwieńczyły piękne słowa Pani Dyrektor oraz nagrodzonej w tym roku mgr Małgorzaty Krauza, które brzmiały następująco: „Szkoła to nie tylko nauczyciele. Nasze sukcesy są możliwe nie tylko dzięki własnemu zaangażowaniu, lecz w ogromnej mierze dzięki pracy i wysiłkom naszych wychowanków”.
Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej
Gronu Pedagogicznemu
oraz Pracownikom Szkoły
życzę
takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce,
cierpliwości i wrażliwości, aby służba dzieciom,
owocowała mądrością i rozbudzała w nich ambicje i aspiracje.
Niech codziennej pracy towarzyszy spełnienie zawodowe.
W imieniu Społeczności szkolnej -
Dyrektor Renata Piskorska
14 październik jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, szkoła organizuje opiekę świetlicową, na podstawie deklaracji złożoych u wychowawców.
13 października o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta akademia - w tym dniu obowiązuje strój galowy, który zgodnie ze statutem ma kolor czarno - biały lub czarno - granatowy.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW :)
14 października o godzinie 17.00 w kościele parafialnym w Nowogrodzie zostanie odprawiona msza
święta za zmarłych pracowników i nauczycieli z naszej szkoły.
Moduł W obiektywie kamery został zmodyfikowany
25 września 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay).
Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, w której uczestniczą szkoły z różnych stron świata. Celem tej akcji jest przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie klasy szóstej. Specjalne komisje przepytywały podczas przerw kolegów oraz osoby dorosłe. W czasie lekcji matematyki uczniowie zmagali się z łamigłówkami, w których również musieli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. Wzięli udział także w meczu TABLICZKI MNOŻENIA dostępnym na portalu MATZOO.PL. Akcja cieszyła się w naszej szkole bardzo dużym zainteresowaniem uczniów i z całą pewnością zostanie powtórzona w przyszłym roku szkolnym.
SPRAWDZIAN W KLASIE SZÓSTEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
Jaka jest struktura sprawdzianu od 2015 r.?
Od roku szkolnego 2014/2015 sprawdzian składa z dwóch części. Obie części są przeprowadzane w formie pisemnej.
Część 1. zawiera zadania z języka polskiego i matematyki.
Na rozwiązanie wszystkich zadań w arkuszu przewidziano 80 minut.
W niektórych zadaniach trzeba wybrać jedną poprawną odpowiedź. W innych – samodzielnie ją sformułować, np. napisać wypracowanie albo zapisać rozwiązanie zadania z matematyki.
Część 2. zawiera zadania z języka obcego. Jest to język, którego uczeń uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.
Na rozwiązanie wszystkich zadań w arkuszu przewidziano 45 minut.
We wszystkich zadaniach trzeba wybrać jedną poprawną odpowiedź.
Do obu części sprawdzianu szóstoklasista przystępuje tego samego dnia. Pomiędzy częścią 1. a częścią 2. jest krótka przerwa na odpoczynek.
Jakiego rodzaju zadania będą na sprawdzianie?
Co będzie w nich sprawdzane?
Na sprawdzianie uczniowie będą rozwiązywać zadania zamknięte i otwarte.
W zadaniach zamkniętych uczeń – spośród kilku odpowiedzi – wskazuje jedną
poprawną, np.
spośród czterech możliwych sposobów dokończenia zdania – wybiera jeden
spośród trzech zdań wybiera jedno prawdziwe albo fałszywe
najpierw wybiera poprawną odpowiedź, a następnie jej uzasadnienie spośród
podanych możliwości.
Zadania zamknięte można rozwiązywać w arkuszu, ale przed zakończeniem sprawdzianu rozwiązania
trzeba zaznaczyć na karcie odpowiedzi.
Po zakończeniu każdej części sprawdzianu uczeń będzie miał dodatkowe 5 minut, aby spokojnie
sprawdzić, czy poprawnie zaznaczył wszystkie rozwiązania na karcie.
W zadaniach otwartych uczeń samodzielnie tworzy rozwiązanie, np.
odpowiada krótko na pytanie dotyczące wiersza
pisze opowiadanie, list albo opowiadanie z dialogiem
rozwiązuje zadanie matematyczne z treścią, zapisując cały tok rozumowania.
Rozwiązania zadań otwartych uczniowie zapisują w arkuszu, w wyznaczonych miejscach.
Przed sprawdzianem nauczyciele udzielą uczniom szczegółowych informacji na temat pracy z arkuszem
egzaminacyjnym.
Wszystkie zadania na egzaminie sprawdzają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla klas I–VI dla trzech przedmiotów, tj.
języka polskiego, np. czy uczeń potrafi wyszukać w tekście informacje wyrażone wprost i pośrednio lub czy potrafi stworzyć spójny tekst na tematy związane z otaczającą rzeczywistością
matematyki, np. czy uczeń potrafi odczytywać i interpretować dane przedstawione w tekstach, tabelach, diagramach i na wykresach lub czy potrafi dobrać odpowiedni model matematyczny do prostej sytuacji
języka obcego, np. czy uczeń potrafi zrozumieć ogólny sens przeczytanego lub wysłuchanego tekstu lub czy potrafi odpowiednio zareagować w prostych sytuacjach dnia codziennego.
Wszystkie wiadomości i umiejętności wymienione w podstawie programowej są wprowadzane i doskonalone przez nauczycieli podczas zajęć w szkole. Na sprawdzianie nie będzie zatem żadnych niespodzianek!
Jakie są podstawowe zasady przeprowadzania sprawdzianu?
1. Każdy szóstoklasista musi przystąpić do sprawdzianu, aby ukończyć szkołę.
2. Uczeń przystępuje do sprawdzianu w szkole, do której uczęszcza.
3. Nauczyciele, wychowawca i dyrektor szkoły mają obowiązek przekazać uczniom i rodzicom informacje o sprawdzianie.
4. Jeżeli uczeń obowiązkowo uczy się w szkole więcej niż jednego języka obcego, rodzice składają deklarację dotyczącą wyboru jednego z tych języków do 30 września 2015 r. Zadeklarowany wcześniej język można zmienić do 5 stycznia 2016 r.
5. Do 30 września 2015 r. dyrektor szkoły ma obowiązek zapoznać rodziców z możliwymi sposobami dostosowania warunków lub form przeprowadzania sprawdzianu do potrzeb uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
6. Do 15 października 2015 r. rodzice powinni przekazać dyrektorowi szkoły (jeżeli wcześniej tego nie zrobili) opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania lub kształcenia specjalnego albo zaświadczenie lekarskie o chorobie przewlekłej ucznia, jeżeli uczeń posiada taki dokument.
7. O konkretne sposoby dostosowania wnioskuje rada pedagogiczna, a dyrektor szkoły ma obowiązek przekazać rodzicom propozycje rady pedagogicznej do 20 listopada 2015 r. Rodzice mogą je zaakceptować lub odrzucić do 24 listopada 2015 r.
8. Sprawdzian zostanie przeprowadzony 5 kwietnia 2016 r. w godz. 9:00 – 12:30. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpią do sprawdzianu tego dnia, będą mogli to zrobić 2 czerwca 2016 r.
9. Do sali egzaminacyjnej uczeń wnosi jedynie: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a na pierwszą część również linijkę. Na sprawdzianie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
Jakie informacje znajdą się na zaświadczeniu o wynikach sprawdzianu?
27 maja 2016 r. uczniowie poznają wyniki, jakie osiągnęli na sprawdzianie. Każdy uczeń otrzyma od dyrektora szkoły cztery wyniki (wyrażone w procentach):
z części pierwszej oraz szczegółowe wyniki z języka polskiego i z matematyki
z części drugiej, czyli z języka obcego.
Sprawdzianu nie można nie zdać! Każdy uczeń, który do niego przystąpi, otrzyma zaświadczenie o wynikach razem ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej (24 czerwca 2016 r.).
Wyniki sprawdzianu – obok stopni wystawionych przez nauczycieli – stanowią dodatkową informację na temat osiągnięć ucznia, porównywalną w danym roku szkolnym w skali całego kraju.
Dla ucznia i jego rodziców to wskazówka, z którymi spośród przedmiotów egzaminacyjnych uczeń radzi sobie najlepiej.
Dla nauczycieli w szkole podstawowej to obiektywna (ale wcale nie najważniejsza!) informacja o uczniach, z którymi pracowali przez kilka lat, którą mogą wykorzystać w swojej pracy w latach kolejnych.
Dla nauczycieli w gimnazjum to wstępna informacja o poziomie wiadomości i umiejętności
pierwszoklasistów, których będą uczyć.
Szczegółowe informacje o harmonogramie sprawdzianu, zasadach jego organizowania i przeprowadzania oraz przykładowe arkusze są dostępne na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.edu.pl).
Najważniejsze informacje dla uczniów zawiera również film, który można obejrzeć na stronie CKE (www.youtube.com/ckeedupl).
ZAPRASZAM UCZNIÓW I RODZICÓW NA UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
Spotkanie w szkole o godzinie 8.00, przemarsz do kościoła ze sztandarem na mszę świętą, około 9.30 spotkanie w szkole, przemówienie dyrektora, spotkanie z wychowawcami w klasach, podanie planu lekcji, sprawy organizacyjne
AUTOBUS:
- BIAŁKOWO - 7.25
- RUDAW - KAMIENNY SMUG - OK. 7.40
- PALIWODZIZNA - 8.00
DO MIŁEGO ZOBACZENIA W SZKOLE:)
Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci!!
W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji
Ministerstwo Edukacji Narodowej już kilka miesięcy temu uruchomiło infolinię, dzięki której bezpłatną pomoc telefoniczną i online mogą uzyskać uczniowie, rodzice i nauczyciele.
W ZAKŁADCE O SZKOLE ZNAJDZIECIE WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK SZKOLNY, PRZYPOMINAMY, ŻE KLASY I,II I IV OTRZYMAJĄ PODRĘCZNIKI ZA DARMO. KOSZT ZAKUPU POKRYJE ORGAN PROWADZĄCY Z RZĄDOWEJ DOTACJI.
LINK DO STRONY https://nowoszkol.edupage.org/about/?subpage=7&
Powered by aSc EduPage