Strona główna
Skrzynka urzędowa
Adres do e-Doręczeń: AE:PL-40089-81895-BEBSC-16
Absolwenci opuścili mury naszej szkoły....
W dniu 23 czerwca, w godzinach popołudniowych pożegnaliśmy 14 uczniów klasy VIII.
Życzymy im samych sukcesów, spełnienia marzeń oraz satysfakcji z wyboru szkoły ponadpodstawowej.
Podczas spotkania został uroczyście przekazany sztandar szkoły na ręce uczniów klasy VII.
Ósmoklasiści wyrazili swoje podziękowania przez wręczenie nauczycielom i pracownikom szkoły "Świadectw".
Szkoła na podium w Konkursie Wojewódzkim
Pierwszy taki konkurs organizowany z okazji Jubileusz 150 - lecia Kujawsko - Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy.
Ważnymi celami konkursu było rozwijanie zainteresowań edukacją, życiem codziennym, talentami i trudnościami uczniów słabowidzących i niewidomych, przybliżenie sylwetki Luisa Braille’a - twórcy alfabetu, człowieka, który umożliwił osobom niewidomym stać się pełnowartościowymi, wykształconymi członkami społeczeństwa.
Wycieczka do Zakopanego
30 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyli na 5 -dniową wycieczkę do Zakopanego. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Kraków, by zobaczyć kopiec Kościuszki, a także pomnik naszego patrona szkoły. Następnie pojechaliśmy do naszego pensjonatu w Zakopanem.
W hotelu każdego dnia wspólnie z Panem Tomaszem jedliśmy pyszne posiłki i integrowaliśmy się przy bilardzie. Drugi dzień był dla nas trudny, ponieważ wchodziliśmy na pierwszy szczyt - Sarnią Skałę. Było to bardzo strome podejście, ale widoki wynagrodziły nam ten trud. Kolejnego dnia czyli w Dzień Dziecka odwiedziliśmy Pieniński Park Narodowy i zdobyliśmy Trzy Korony. Wędrówkę rozpoczęliśmy w Sromowcach Niżnych, a zakończyliśmy w Krościenku. Następnie udaliśmy się na zaporę wodną w Niedzicy. Wieczorem relaksowaliśmy się w wodach termalnych. Dnia czwartego obudziliśmy się wcześniej, by pojechać kolejką gondolową na Gubał
Konkurs - Zakładka do Książki.
Z okazji XIX Tygodnia Bibliotek, który trwał od 8 do 15 maja 2022 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Nowogrodzie wraz z filiami ogłosiła konkurs na wykonanie Najładniejszej zakładki do książki. W konkursie mogły wziąć udział dzieci uczęszczające do przedszkoli i szkół podstawowych na terenie Gminy Golub-Dobrzyń. Do udziału w konkursie zgłoszono 83 prace w czterech kategoriach wiekowych.
Spotkanie z podróżnikiem
Gminna Biblioteka Publiczna w Nowogrodzie 7 czerwca br. zorganizowała spotkanie z podróżnikiem, maszerem, miłośnikiem gór i psich zaprzęgów Krzysztofem Nowakowskim. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III-VII Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie. Podróżnik przybył na spotkanie ze swoim czworonożnym przyjacielem - Henią rasy Alaskan Husky, która jest liderem psiego zaprzęgu.
EDUKACJA EKONOMICZNA
Uczniowie w drugim semestrze nauki 20021/2022 uczyli się ekonomii. Działania z tym związane trwały od marca do maja. W tym czasie dzieci realizowały różnego typu działania związane z edukacją ekonomiczną. Starsze klasy poznawały podstawowe pojęcia związane z inwestowaniem, oszczędzaniem, finansami. Porównywały kursy walut, liczyły podatek VAT, przygotowały kampanię szkolną na rzecz oszczędzania i inwestowania w marzenia. Młodsze uczyły się posługiwania pieniędzmi i odpowiednich zachowań w miejscach publicznych, tworzyły skarbonki. Z zainteresowaniem dzieci śledziły losy bohaterów książki „ABC ekonomii”.
Kolejne uczennice oddały włosy!
Emila Karpińska (kl. VIII), Emily Majewska (kl. VIII) i Wiktoria Wrzesińska (kl. IV) chętnie pomagają inny. W roku szkolnym 2021/2022 postanowiły oddać swoje piękne włosy do FUNDACJI RAK’N’ROLL w ramach akcji „Daj włos”. Fundacja pomaga chorym onkologicznie. Zebrane włosy służą do robienia profesjonalnych peruk, dzięki którym można poprawić samopoczucie osób zmagających się z ciężką sytuacją życiową . Brawo!!!
TYDZIEŃ BIBLIOTEK
Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy organizuje Tydzień Bibliotek- program promujący czytelnictwo. Ma on na celu podkreślenie roli czytelnictwa i biblotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiekszenia prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Wiwat maj, Trzeci Maj...
Apel upamiętniający 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się po mszy świętej w dniu 27 kwietnia. Uczniowie klasy VI oraz oddziału przedszkolnego "Tygrysy" pod opieką p. Iwony Wołuckiej oraz p. Karoliny Drzażdżewskiej zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Uroczystość przybliżyła dzieciom i młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie).
Kodowanie brajlem - konkurs wojewódzki
Konkurs wojewódzki „Kodowanie brajlem” Pierwszy taki konkurs organizowana z okazji Jubileusz 150- lecia Kujawsko- Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy. Ważnymi celami konkursu jest rozwijanie zainteresowań edukacją, życiem codziennym, talentami i trudnościami uczniów słabowidzących i niewidomych, przybliżenie sylwetki Luisa Braille’a - twórcy alfabetu, człowieka, który umożliwił osobom niewidomym stać się pełnowatościowymi, wykształocnymi członkami społeczeństwa oraz popularyzacja pisam punktowego.
Połączyła Nas Pamięć...
Pomnik ku czci pomordowanym podczas II wojny światowej odgrywa ważną rolę w nauce patriotyzmu i pamięci o naszych przodkach oraz jest źródłem wiedzy historycznej dla naszych uczniów.
Szczególną troską i pamięcią otaczamy to miejsce w rocznicę zamordowania, poprzez powieszenie, 10 Polaków przywiezionych do naszej wsi z okolicznych wiosek w ostatnich dniach kwietnia 1942 roku. Zostali oni straceni na szubienicy w dniu 27 kwietnia, aby być przestrogą dla tych co sprzeciwiają się okupantowi.
Szalony Tydzień 25-29.04.2022
Nowa inicjatywa Samorządu Szkolnego - Szalony Tydzień - pełen niespodzianek, ciekawych inicjatyw, aktywnych przerw - zapraszamy uczniów klas 1 - 8 do zabawy i wiosennej integracji.
Samorząd Szkolny
DZIEŃ KAPCI :)
DZIEŃ ZIEMI
Dzień Ziemi to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Jak co roku wszyscy uczniowie tego dnia wybrali się, aby zadbać o porządek terenu szkoły i bliskiej okolicy. Szkoła została zgłoszona do akcji #Sprzątamy dla Polski.
Łączy Nas Pamięć..
20 kwietnia przystąpiliśmy do akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Upamiętniliśmy 79-tą rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim poprzez wykonanie i zaprezentowanie żonkili oraz obejrzenie i omówienie filmów dotyczących powstania i tolerancji wobec innych narodów i wyznań.
KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY
Wyniki międzyprzedszkolnego konkursu plastyczno-technicznego „Wielkanocne jajo XXL”.
I MIEJSCE:
Marlena Wółkiewicz – Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wrockach
II MIEJSCE:
Klaudia Kowalska – Gminne Przedszkole w Nowogrodzie
III MIEJSCE:
Maria Jasieniecka – Gminne Przedszkole w Gałczewie
Działania wolontariuszy...
„ Z drobiazgów życiowych wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka.”
kard. Stefan Wyszyński
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z naszej szkoły oraz pani Bernadetty Kubackiej mogliśmy przeprowadzić przedświąteczną Akcję Palm Wielkanocnych.
Dziękujemy pani Bernadetcie Kubackiej za wykonanie pięknych palemek przekazanie kilkunastu - na rzecz naszego koła wolontariatu. Dziękujemy również dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i zakup tych "cudeniek”. Dzięki czemu mogliśmy przygotować paczkę dla Ukrainy z produktami według wskazań CARITAS. Dzieci z naszej szkoły, podczas Rekolekcji Wielkopostnych w Nowogrodzie, przekazały ten dar serca w uroczystej procesji z darami.
Dzień świadomości Autyzmu
Dzień 2 kwietnia został ustanowiony w 2008 roku jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem obchodów tego dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, rozwinięcie tolerancji i wrażliwości na ich problemy. Wyrazem solidaryzowania się z osobami z tymi zaburzeniami jest kolor niebieski.
Konkurs Teatralny
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który obchodziliśmy w naszej szkole 28 marca, zorganizowaliśmy różne działania związane z edukacją teatralną. Już kilka tygodni wcześniej uczniowie klasy szóstej przygotowali lalki teatralne związane z omawianą lekturą „Alicją w Krainie Czarów”. Lalki podziwiać można w sali polonistycznej nr 2.
Pierwszy Dzień Wiosny za nami!
Wiosna to czas na który wszyscy czekamy z utęsknieniem. Cieplejsze dni i budząca się do życia przyroda dodają nam energii. 21 marca Samorząd Szkolny zorganizował akcję "Starsi uczą młodszych". Przedstawiciele Samorządu prowadzili kreatyne zajęcia w klasach I-III. Cóż to były za emocje!
Michalina Piskorska i Jakub Łasiński przeprowadzili w klasie I zajęcia o motylach.
Dzień Solidarności z Ukrainą! День солідарності з Україною!
24 marca obchodziliśmy Dzień Solidarności z Ukrainą. Minął miesiąc od inwazji na Urkrainę. W naszej szkole pojawili się uczniowie z terenów objetych wojną. Cała szkolna społeczność przy Udziale Urzędu Gminy Golub - Dobrzyń w osobie Pana Krzysztofa Pieczki oddała cześć walczącemu narodowi ukraińskiemu.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Uczniom i Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Drodzy Absolwenci!
Zabrzmiał ostatni dzwonek. Nie spotkamy sie więcej w tym gronie. W naszych sercach zostaną wspomnienia ...
Godziny dzwonków
Środa 21.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Numer konta bankowego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowogrodzie
49102050240000130201463009