KLUB WOLONTARIACKI

NOWOGRODZKI KLUBIK WOLONTARIACKI

POCZĄTKI KLUBU WOLONTARIACKIEGO

Towarzystwo Wsi Lisewo i Okolic w partnerstwie z Urzędem Gminy Golub-Dobrzyń w okresie 01.05.2016 - 30.09.2017 realizuje projekt pn. "Utworzenie Klubów Wolontariackich MAŁY WOLONTARIUSZ na terenie Gminy Golub-Dobrzyń".

Stowarzyszenie na realizacje projektu otrzymało dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w wysokości 177.285,94zł.

Odbiorcami projektu są osoby potrzebujące pomocy (osoby chore, starsze) oraz dzieci ze szkół podstawowych, którym pomocy udzielać będą wolontariusze (15 osób z każdej szkoły): Wrocki, Ostrowite, Lisewo, Węgiersk, Nawogród, Gałczewo. Zajmą się oni również miejscami pamięci narodowej, zbiórką karmy dla zwierząt, zbieraniem nakrętek itp.

POSZUKIWANIA WOLONTARIUSZY

W maju  prowadzona była jest rekrutacja 60 młodych wolontariuszy w sześciu gminnych szkołach oraz 30 dorosłych wolontariuszy z terenu Gminy Golub-Dobrzyń  - utworzono 6 grup po 15 osób każda.  Wolontariusze  działają  w czterech  obszarach: "Wolontariat dla chorych", "Wolontariat dla dzieci", "Wolontariat dla seniorów" oraz "Wolontariat dla środowiska lokalnego".

W  naszej szkole o  możliwości działania w klubie wolontariackim poinformowano 10 maja na zebraniu z rodzicami, rekrutację przeprowadziła Pani Maria Wrzesińska - opiekun naszego klubiku wolontariackiego.

MAMY WOLONTARIUSZY - DO DZIEŁA!!

Na początku czerwca udało się stworzyć grupę  10 młodych wolontariuszy i 5 dorosłych; w składzie: Nikodem Boniecki, Kacper Gutkowski, Marta Kończalska, Zofia Majewska, Michalina Piskorska, Marcel Rozwonkowski, Zuzanna Targowska, Filip Targowski, Igor Widliński, Oskar Widliński, Katarzyna Gutkowska, Iwona Iglewska, Iwona Kończalska, Zdzisława Młodziankiewicz, Urszula Skrzeszewska.

SPOTKANIE INFORMACYJNE

6 czerwca odbyło się spotkanie formacyjno-informacyjne dla wolontariuszy i ich rodziców.

Prowadząca spotkanie, Maria Wrzesińska, przedstawiła:

1. Cel główny projektu,

2. Jego założenia

3. Szczegóły dotyczące 4 obszarów działalności klubów:

- Wolontariat dla chorych,

- Wolontariat dla dzieci,

- Wolontariat dla seniorów,

- Wolontariat dla środowiska lokalnego,

4. Dokładny harmonogram działań,

5. Kosztorys projektu,

Została także przekazana informacja o spotkaniu warsztatowym 22 i 23 czerwca 2016 roku w Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Toruńskiej w Przysieku koło Torunia, którego celem jest zapoznanie uczestników z ideą wolontariatu.

SUKCES NASZYCH WOLONTARIUSZEK!!

Weronika Wróblewska zajęła I miejsce a Pani Urszula Skrzeszewska zajeła II miejsce w konkursie plastycznym pn. "logo wolontariuszy Gminy Golub-Dobrzyń". Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło sie w Urzędzie Gminy Golub-Dobrzyń 12 sierpnia.

GRATULUJEMY:)