e-Doręczeniae-Doręczenia

Obiady 2023/2024

cena za obiad  - luty

11 dni x 12 zł =  132 zł

Opłaty można dokonać na konto lub w sekretariacie

do  9 lutego 2024

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W NOWOGRODZIE
nr rachunku 49 1020 5024 0000 1302 0146 3009

tytułem: imię i nazwisko dziecka/obiady/miesiąc

STOP NAPOJOM ENERGETYCZNYM!

NASZYM UCZNIOM TAKA MOC NIEPOTRZEBNA!

WARTO WIEDZIEĆ DLACZEGO!

Patrz ulotka poniżej!

Napojom_energetycznym_mowimy_NIE.pdf

CHRONIMY DANE OSOBOWE

Inspektora Ochrony Danych Inspektor Ochrony Danych: Piotr Juzoń pjuzon@abidata.pl

Z dniem 25 maja rozpoczęło obowiązywanie Rozporządzenie ogólne w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE  zwane w skrócie RODO. RODO obowiązuje w całości we wszystkich krajach Unii Europejskiej, więc także i w Polsce. RODO wprowadziło pewne zmiany w zasady regulujące przetwarzanie danych osobowych, które będą mogły mieć wpływ na wiele dziedzin życia, w tym na gromadzenie danych w celach edukacyjnych i korzystanie z innych usług takich jak np. dziennik elektroniczny lub dane przekazywane do SIO. W tym komunikacie przedstawiamy skrót najważniejszych informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych, które ma  miejsce w naszej szkole zgodnie z przepisami prawa od momentu rozpoczęcia obowiązywania RODO.

DANE OSOBOWE - Dane osobowe – to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. W przypadku kształcenia dzieci są to między innymi: imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, adres zamieszkania, pesel, orzeczenia i opinie dotyczące uczniów (wydane przez uprawnione do tego placówki i instytucje), dane medyczne niezbędne do pełnienia pieczy nad uczniami, wyniki nauczania,  imiona i nazwiska rodziców czy opiekunów, telefony kontaktowe, e-mail. Wszystkie te dane przetwarzane są w naszej szkole w celu prowadzenia działalności statutowej. Dane  gromadzone są w formie papierowej lub elektronicznej na odpowiedniej infrastrukturze szkoły lub naszych zaufanych partnerów.

PODSTAWA PRAWNA I CEL PRZETWARZANIA - Legalne przetwarzanie danych wymaga podstawy prawnej.  Przepisy przewidują kilka rodzajów takich podstaw, a szkoła ma ich przynajmniej dwie:

1. Przetwarzanie danych jest niezbędne do wypełniania procesu edukacji, w tym przepisów prawa dotyczących działalności edukacyjnej szkoły. Prowadzenie dziennika zajęć, gromadzenie danych w Systemie Informacji Oświatowej i przekazywanie ich do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz innych instytucji wspierających szkole w procesie edukacji w tym udział dziecka w lekcjach religii lub zajęciach do wychowaniu do życia w rodzinie.
  2. Czasami do wypełniania dodatkowych zadań potrzebujemy dodatkowej zgody rodzica/opiekuna, np. dodatkowe zajęcia pozalekcyjne organizowane przez szkołę, umieszczanie wizerunku dziecka w publikacjach w mediach, w tym w mediach elektronicznych – strona WWW szkoły, foldery reklamowe, prezentacje multimedialne. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne i jeśli nie chcesz nie musisz jej udzielać.

Jako rodzice/opiekunowie macie możliwość cofnięcia ograniczenia lub cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

Dane osobowe dzieci i rodziców przechowywane będą do czasu ukończenia edukacji dziecka w naszej szkole oraz przez 5 lat po jej ukończeniu chyba, że przepisy w zakresie archiwizacji nałożą na nas inne obowiązki.

ADMINISTRATOR - Szkoła, a właściwie dyrektor szkoły jest Administratorem danych.

UDOSTĘPNIANIE DANYCH - Dane dzieci i Państwa mogą być przekazywane jedynie podmiotom upoważnionym na mocy przepisów prawa lub naszym zaufanym partnerom zobligowanym stosownymi umowami powierzenia do ochrony tych danych.

TWOJE UPRAWNIENIA – pamiętaj, że zgodnie z RODO masz prawo do cofnięcia lub zmiany zakresu zgody, jeśli ją udzielałeś.

Macie prawo również zażądać dostępu do danych swoich lub swoich dzieci, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych.

Rodzice - macie prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uważacie, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa lub Państwa dzieci dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016.  Dane kontaktowe

1. Inspektor ochrony danych ma następujące zadania:

a) informowanie administratora, podmiotu przetwarzającego oraz pracowników, którzy przetwarzają dane osobowe, o obowiązkach spoczywających na nich na mocy rozporządzenia 2016/679 (RODO) oraz innych przepisów Unii lub państw członkowskich o ochronie danych i doradzanie im w tej sprawie;

b) monitorowanie przestrzegania rozporządzenia 2016/679 (RODO), innych przepisów Unii lub państw członkowskich o ochronie danych oraz polityk administratora lub podmiotu przetwarzającego w dziedzinie ochrony danych osobowych, w tym podział obowiązków, działania zwiększające świadomość, szkolenia personelu uczestniczącego w operacjach przetwarzania oraz powiązane z tym audyty;

c) udzielanie na żądanie zaleceń co do oceny skutków dla ochrony danych oraz monitorowanie jej wykonania zgodnie z art. 35 rozporządzenia 2016/679 (RODO);

d) współpraca z organem nadzorczym;

e) pełnienie funkcji punktu kontaktowego dla organu nadzorczego w kwestiach związanych z przetwarzaniem, w tym z uprzednimi konsultacjami, o których mowa w art. 36 rozporządzenia 2016/679 (RODO), oraz w stosownych przypadkach prowadzenie konsultacji we wszelkich innych sprawach.

2. Inspektor ochrony danych wypełnia swoje zadania z należytym uwzględnieniem ryzyka związanego z operacjami przetwarzania, mając na uwadze charakter, zakres, kontekst i cele przetwarzania.

3. W wykonaniu zadań o których mowa w punkcie 1 Inspektor ochrony danych podlega bezpośrednio Dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowogrodzie.